Koralų grožio namai

Koralų grožio namai

Kaip išsirinkti tinkamą dantų pastą?

Dantu pastos

Dantų valymas yra neatsiejamas kasdieninės rutinos dalis. Kiekvienas iš mūsų naudoja dantų pastą, bet kaip ją išsirinkti? Pirkdami dantų pastą daugiausiai mus vilioja nuolaidomis, įpakavimu. Besirinkdami dantų pastą, turite atkreipti dėmesį, kad dantų pastą apsaugotų nuo ėduonies ir užtikrintų, kad dantys ir dantenos būtų apsaugotos bei sveikos.

Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti gera dantų pasta? Akivaizdu, kad ji turi gerai nuvalyti apnašas. Taip malonu pajusti gaivos ir švaros pojutį burnoje, per visą dieną.
Renkantis dantų pastą, svarbu atkreipti dėmesį į jos abrazyvumą, sudėtį, tekstūrą ir skonį. Tinkama dantų pasta ne tik bus naudinga, bet ir padarys valymo procesą malonesnį, efektyvesnį bei sveikesnį.

Dantų pastos abrazyvumas lemia poveikio emaliui intensyvumą, kitaip vadinama RDA (Radioactive dentin abrasion arba relative dentin abrasivity).
Jei turite jautrius dantis ir dantenas, rinkitės mažo abrazyvumo dantų pastas, kurių RDA yra nuo 20 iki 50.
Jei neturite dantų, dantenų problemų, tinka vidutinio abrazyvumo dantų pastos, kurių RDA yra nuo 50 iki 80, kiekvienai dienai naudojimui.
Pastos, kurių RDA yra nuo 80 iki 110, blizgina emalį, šiek tiek šviesindamos. Ji neturėtų būti naudojami kasdien.
Pastos, kurių RDA viršija 120, turi intensyvų šviesinimo efektą. Nerekomenduojama prie įtrūkusio emalio, taip pat padidėjusiam dantų jautrumui.
Vaikams iki 2 metų rekomenduojama dantų pastą, kurios RDA yra 0, nuo 2 metų – ne daugiau kaip 20.

Dantų pastos skirstomos:

  1. Antibakterinės – palengvina patinimą, uždegimą, dantenų kraujavimą. Sudėtyje dažnai yra augalų ekstraktų;
  2. Mažinančios dantų jautrumą–įeina preparatai, kuriuose yra mineralų komplekso, kurie prisotina ir atstato emalį.;
  3. Balinančios – kurios dėl remineralizuojančio poveikio šviesina emalį, slopina akmenų susidarymą.

Rinkdamiesi dantų pastą atkreipkite dėmesį į kvapą, skonį, bet ir į sudėtį. Tai svarbu, jei turite alergiją – pastos sudėtyje yra daug komponentų, įskaitant vaistažolių. Pasirinkite pastą, kurioje yra mažiausiai konservantų, dažiklių ir putojančių medžiagų (Sodium Lauryl Sulfate (SLS)

Rinkdamiesi dantų pastą, atsižvelkite į dantų, dantenų būklę arba jus varginančią problemą. Ryte ir vakare naudokite skirtingas dantų pastas. Pavyzdžiui, ryte – balinimą, vakare – emalio atstatymui. Laikui bėgant keiskite dantų pastas.
Nėra universalių dantų priežiūros priemonių. Todėl rinkdami bet kurią dantų pastą būtina pasirinkti tik atsižvelgiant į konkretaus asmens problemas , dantų pasta turi būti parenkama individualiai, atsižvelgiant į asmenį, kuris ketina ją naudoti.